Úvodem

Hlavní činností střediska autoservisu je přestavba vozů na alternativní pohony LPG. Našim zákazníkům můžeme nabídnout kompletní přestavbu vozidla na tento alternativní pohon a poskytnout poradenskou činnost v návrhu řešení, které bude „ušité“ přímo na míru zákazníka a jeho vozidla. Provádíme i servis již instalovaných systémů a výměny stávajících plynových nádrží za nové.

Pro firemní zákazníky jsme schopni vymyslet kompletní řešení celého vozového parku a tím snížit náklady na palivo až o 50 %!

Ceny jednotlivých přestaveb se liší podle typu vozidla, prosíme tedy zákazníky, aby pro své cenové poptávky využili kontaktního formuláře, nebo telefonický kontakt, popřípadě nás navštívili v sídle firmy.

Výhody a nevýhody PB jako paliva pro motorová vozidla

Je možno říci, že PB je vynikající palivo pro motory, má lepší antidetonační vlastnosti, umožňuje udržovat výkon blízký výkonu motorů poháněný benzínem a má čistější spaliny než ostatní motorová paliva.

Přínos, který se dá očekávat od vozidel poháněných PB je následující

 • čistší výfukové plyny (ekologické spalování)
 • delší životnost mazacího oleje (lépe a déle si uchovává svoje vlastnosti, protože není rozpouštěný benzínem)
 • delší životnost motoru, menší mechanické opotřebení motoru, protože se netvoří karbonové usazeniny
 • tišší chod motoru
 • ekonomická výhodnost provozu – snížení nákladů na palivo až o cca 50%
 • delší dojezd vozidla
 • možnost volby paliva Benzin – LPG

Za nevýhody je možno považovat 

 • menší výkon o 5%
 • vstupné investice na pořízení zařízení (při častém používání vozidla rychlejší návratnost)
 • zmenšení zavazadlového prostoru (řešení – nádrž možno umístit v prostoru mezi rezervní kola)

Postup schválení vozidla do provozu

Naše firma vlastní licence schválené MDS ČR a je oprávněná provśt zápis do technického průkazu ihned po montáži, tím garantuje že montáž byla provedena podle schválených metodik a předpisů a zabudované komponenty jsou homologovány a schváleny pro provoz v ČR.

Majitel vozidla je povinen po montáži oznámit změnu do 5 pracovních dnů na DI. Pracovník DI tuto skutečnost zaznamená do OTP vozidla. Za tento úkon se doplatí poplatek 50 Kč. Tímto je schvalování ukončené.

 

Kalkulačka úspory pro přestavbu z benzínu

 • *
  Uváděné hodnoty jsou pouze orientační. Kalkulačka počítá s průměrnou cenou benzínu dle průměrné ceny pohonných hmot pro účely cestovních náhrad za daný kalendářní rok. Cena LPG je kalkulována dle průměrné ceny naší čerpací stanice na LPG za posledních 12 měsíců.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova

LPG Olomouc, montáže LPG, montáž LPG Olomouc, autoservis, autoservis Olomouc, čerpací stanice LPG, opravy vozidel, montáž tažných zařízení, propan-butan, servis LPG, servis LPG Olomouc, Olomoucký bezva servis LPG, autoservis LPG, Autoplyn, alternativní pohon LPG, kódování autoskel, diagnostika bosch, autodiagnostika bosch, defendlock, zabezpečovací zařízení